Baby shower – pomysł na słodki prezent


Organizujesz baby shower albo zostałaś zaproszona na przyjęcie i zastanawiasz się, co przygotować, by uczcić to niezwykłe wydarzenie? Podpowiadamy! 

Jakie ciasto kojarzy Ci się z dzieciństwem? Dla nas to zapach pysznego sernika! Każdy w dzieciństwie odwiedzając ciocię czy babcię, był częstowany tym tradycyjnym wypiekiem.

Idąc do przyszłej mamy przygotuj dla niej powrót do smaków dzieciństwa. Przepisów na sernik jest wiele. Najlepiej przed rozpoczęciem pieczenia zorientuj się, jaki wariant najbardziej lubi przyszła mama. Może ma ulubione owoce albo polewę? A może marzy jej się sernik nowojorski? Najlepiej sprawdzi się taki wariant, który dla gospodyni imprezy jest trudny w przygotowaniu. 

Sernik to wyjątkowe ciasto. Przygotowanie wymaga cierpliwości i precyzji. Pamiętaj, by biały ser twarogowy zmielić trzykrotnie – to klucz do sukcesu każdego wypieku. Kolejną ważną rzeczą jest pozostawienie sernika w piekarniku do całkowitego wystygnięcia (tutaj właśnie potrzebna jest cierpliwość). Nie otwieraj drzwiczek piekarnika, póki ciasto w środku całkiem nie wystygnie. Dzięki temu mamy pewność, że sernik nie popęka oraz nie osiądzie. 

Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowy czas. Młode mamy świętują go z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Warto poświęcić chwilę i przygotować w prezencie coś wyjątkowego. Sernik to ciasto kochane przez wszystkich, więc na pewno ucieszy mamę i gości. 

Po więcej pomysłów na sernik zapraszamy na nasz fanpage Ja Cię SERniczę

Artykuł sponsorowany
Program „Ja Cię SERniczę” sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka

Baby shower - pomysł na słodki prezent
To też może Cię zainteresować:

Sernik kawowy z pianką ajerkoniakową

Sernik z galaretką, malinami i borówkami amerykańskimi

Sernik czekoladowy z musem malinowym

Sernik kawowy na zimno z Amaretto i suszonymi śliwkami

Sernik na zimno z mango

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.