Konkurs (ZAKOŃCZONY)


Z wielką przyjemnością zapraszam na kolejny konkurs! 🙂 Tym razem zadanie konkursowe polega na dokończeniu zdania:

Aby Święta były udane…

Dokończenie zdania należy wpisać w komentarzu pod postem konkursowym. Na najbardziej kreatywne i oryginalne odpowiedzi czekam do 15.12.2014 r do godziny 23:59.

Do zdobycia paczka w skład której wchodzą: Przewodnik „Szlakiem dobrego smaku”, kawa rozpuszczalna Jacobs Crema Gold, herbata Earl Grey, herbatka owocowa o smaku owoców leśnych oraz pisaki cukrowe.

Dodatkowo nagroda pocieszenia w postaci pisaków cukrowych 🙂

Mile widziane polubienia na facebooku ;)

Powodzenia 🙂


REGULAMIN KONKURSU

na blogu oryginalnysmak.pl

§ 1. Konkurs

1. Konkurs, o którym mowa w niniejszym regulaminie jest skierowany do osób fizycznych, będących konsumentami w rozumieniu art. 22 ustawy kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), przebywające na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (zwanych dalej „Uczestnikami”).

§ 2. Organizator Konkursu

1. Organizatorem Konkursu jest blog oryginalnysmak.pl , zwana dalej „Organizatorem”.

2. Fundatorem nagród w konkursie jest blog oryginalnysmak.pl

3. Przed wzięciem udziału w Konkursie każdy Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem. Udział w Konkursie będzie równoznaczny z akceptacją Regulaminu

4. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie oryginalnysmak.pl

§ 3. Zasady konkursu

1. Konkurs odbywa się na na blogu oryginalnysmak.pl. Konkurs skierowany jest do osób fizycznych, które w dniu jego rozpoczęcia ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

2. W czasie konkursu uczestnicy wykonują zadanie polegające na kreatywnym i oryginalnym dokończeniu zdania „Aby Święta były udane…”, odpowiedź publikując w komentarzu pod postem ”Konkurs”

3. Każdy użytkownik może dodać kilka komentarzy.

4. Konkurs trwa od 8.12.2014 r do 15.12.2014 r do godziny 23:59

5. Zgłoszenie konkursowe odbywa się poprzez dodanie komentarza z odpowiedzą pod wpisem „Konkurs”

6. Nagrodami w konkursie są: Za zajęcie pierwszego miejsca zwycięzca otrzyma paczkę w skład której wchodzi przewodnik „Szlakiem dobrego smaku”, kawa rozpuszczalna Jacobs Crema Gold (100 g), herbata czarna ekspresowa aromatyzowana Earl Grey (30 g), herbatka owocowa o smaku owoców leśnych (40 g) oraz pisaki cukrowe Dr. Oetker (76 g). Za zajęcie drugiego miejsca przewidziana jest nagroda pocieszenia w postaci pisaków cukrowych Dr. Oetker (76 g).

§ 4. Rozstrzygnięcie konkursu i zasady przyznawana nagród

1. Spośród wszystkich nadesłanych prac Autor Bloga wybierze dwie najciekawsze odpowiedzi.

2. Ocena dokonywana przez Autora Bloga w kontekście przydzielania nagród będzie całkowicie subiektywna.

3.Wyłonienie laureatów przez Autora Bloga nastąpi 16.12.2014 r

4. Uczestnicy, którzy wygrali nagrody zostaną poinformowani przez Autora bloga poprzez wiadomość e-mail oraz poprzez umieszczenie listy zwycięzców we wpisie rozstrzygającym konkurs.

5. W przypadku, gdy zdobywcą Nagrody będzie jakakolwiek osoba, która nie spełnia warunków wskazanych w niniejszym Regulaminie, osoba taka traci prawa do nagrody.
§ 5. Rozstrzygnięcie konkursu i zasady przyznawana nagród

1. Organizator oświadcza, że nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadzie art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.
o podatku dochodowym od osób fizycznych.

2. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody oraz na ekwiwalent pieniężny.

3. Nagrody zostaną przesłane przez Organizatora pocztą.
§6. Dane osobowe

1. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z Konkursem, to jest jego organizacją i przeprowadzaniem. Po zakończeniu konkursy wszystkie dane uczestników zostaną usunięte.

2. Podanie przez uczestników konkursu danych osobowych ma charakter dobrowolny. Uczestnikom przysługuje prawo wglądu w ich dane osobowe, prawo ich poprawiania, prawo żądania usunięcia tych danych, a także prawo zgłoszenia sprzeciwu co do ich przetwarzania.

§7. Reklamacje

1. Wszelkie reklamacje czy uwagi dotyczące sposobu przeprowadzenia konkursu lub jego organizacji Uczestnicy mogą zgłaszać do dnia 19.12.2014 r na adres e-mail: ada@oryginalnysmak.pl.

2. Wszelkie reklamacje, czy uwagi zgłoszone przez Uczestników w sposób określony w punkcie poprzedzającym będą rozwiązywane i rozstrzygane przez Organizatora w terminie 30 dni od daty ich doręczenia.
§8. Postanowienia końcowe

1. Komentarze są moderowane. Organizator zastrzega sobie prawo nie dopuszczenia komentarzy, których treść jest niezgodna z prawem lub dobrym smakiem.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu w postaci przedłużenia czasu trwania Konkursu, bądź zwiększenia puli nagród.

3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy techniczne, mające wpływ na wypełnienie warunków uczestnictwa w Konkursie.

4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe dane podane przez Uczestnika, w szczególności za zmianę danych osobowych uniemożliwiającą odszukanie Uczestnika, któremu przyznano nagrodę.

5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości wynikające z wadliwości działania łączy internetowych, funkcjonowanie sieci lub systemu Uczestnika Konkursu.

6. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie będą miały przepisy prawa polskiego


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

214 komentarzy do “Konkurs (ZAKOŃCZONY)

  • Aleksandra

   Aby święta były udane… Zapominamy na chwilę o problemach, bolączkach. Staramy się przyłączyć do tej radosnej atmosfery świąt. Unikamy nieprzyjemnych, stresujących sytuacji. W moim domu rodzinnym taką jest kupowanie żywego karpia. Rok temu karp dwa miesiące po świętach dalej pływał w wannie w pralni z podłączoną pompką do wody. Nikt nie miał serca go zabić. Po dwóch miesiącach został wypuszczony do rzeki. W tym roku kupimy już podzielonego na dzwonka karpia.
   Lubimy też wprowadzać się w świąteczny nastrój- śpiewając kolędy przy wspólnym lepieniu pierogów, własnoręcznie robić dekoracje świąteczne…
   Święta będą udane tylko wtedy gdy będziemy w dobrych humorach, zadowoleni a co najważniejsze razem jako rodzina.

 • Clauditte Miss Cooking

  Aby Święta były udane…
  Chciałabym aby moja rodzina w końcu się pogodziła. Męczące i łamiące serce jest rozjeżdżanie się w kilka stron do każdego z osobna. Święta straciły sens a co za tym idzie czerpanie radości z tego dnia w 2000 roku gdy zmarła moja babcia. Czasu nie da się cofnąć niestety, liczę chociaż na to, że nastąpi kiedyś taki dzień w którym wszyscy są pogodzą i usiądziemy przy wielkim rodzinnym stole. Póki co święta wyglądają tak ja, mąż i syn. Nikt więcej 🙁

 • AgataGr

  Aby święta były udane,
  Pierniczki muszą być lukrowane,
  Choinka ładnie ozdobiona,
  Rodzina przy stole goszczona,
  A najważniejsze są uśmiechnięte twarze,
  Wtedy magia świąt się ukaże.

 • patty

  Aby święta były udane… przy wigilijnym stole muszą się znależć wszystkie osoby kochane. Nie wazne czy starsi czy młodzi i tak wszyscy beda sie cieszyć światecznym klimatem. aby tak było nie może zabraknąć zapachu upieczonych pierniczków z nutą pomarańczy i gożdzików. Ich aromat powinien sie roznosić po całym domu. Do tego przystrojona choinka z lasu, nie żzadna sztuczna. Pod nią prezenty ale nie najdoższe lecz symboliczne bo nie o to chodzi, żeby w święta chwalić się kto ile ma pieniędzy. Ważne jest to kim jesteśmy i co dajemy innym ludziom od serca.

 • Daria

  Aby Święta były udane,
  Zaproś do stołu osoby kochane.
  Opłatkiem się łamcie,
  życzenia składajcie,
  a o Północy z kolędą pospieszajcie!

 • Coinka

  Aby święta były udane należy przygotować dwanaście potraw wigilijnych z czego połowy się nie zje, nie spalić sernika, a jeżeli się spali, to spalone wyciąć i udawać, że była krzywa blacha, nie przytyć przez cały rok, by zmieścić się w sukienkę „w której chodziłam przed ślubem i trzema ciążami”, sprawdzić listę prezentów i upewnić się, ze wujek maruda coś dostanie, wyjąc baterie z budzika, wprosić się gdzieś na obiad, inaczej wproszą się do Ciebie, mieć w lodówce zapas mleka, pośpiewać kolędy, odwiedzić kościół, odpocząć i nabrać sił przed Sylwestrem!

 • Beata

  Aby święta były udane
  Mama, Tata i dzieci kochane
  zasiadają przy wigilijnym stole
  jedząc karpia i kluski w rosole.
  Kolędując wspólnie Dzieciątku małemu
  oświadczają tym światu całemu
  że narodził się Zbawiciel,
  Wszystkich Ludzi Odkupiciel!
  Po kolacji czas prezentów,
  czapek, szali i diamentów.
  Każdy cieszy się ogromnie
  i ja też powiem skromnie,
  bo doczekać się nie mogę
  już spotkania z Panem Bogiem.
  Na pasterkę hen pójdziemy
  a po niej szybko zaśniemy.
  Taki też morał wypływa z tego,
  że święta udane są zawsze dlatego,
  że wspólnie z rodziną spotkać się chcemy
  i kochać się zawsze mocno będziemy!

 • Olga

  Aby Święta były udane najważniejsze jest wspólne kolędowanie i przy stole biesiadowanie, które łączy pokolenia i od lat, nic się nie zmienia.

 • Lusesitta

  Aby święta były udane… nie może być zgagi i wzdęć… 😛 Dla mnie święta kojarzą się również z rodzinnymi spotkaniami, śpiewaniem kolęd, łamaniem się opłatkiem ale przede wszystkim z jedzeniem 🙂 Każdy na święta robi przepyszne potrawy, ciasta i smakołyki. Po kolacji wigilijnej już każdy pęka od przejedzenia ale na kolejne dni świąt zapomina całkowicie o tym, jak czuł się dzień wcześniej i je, je i je 🙂 Każdy kawałek ciasta się uśmiecha do człowieka, każda sałatka „woła” nas a pierogi… pierogi to dopiero krzyczą i rzucają się w oczy lśniąc pięknie i zachęcają zapachem do konsumpcji. Święta Bożego Narodzenia to naprawdę magiczny czas i atmosfera. Cieszę się, że mogę spędzać je z ludźmi, których kocham najbardziej, życząc im przy tym samych wspaniałych chwil w zdrowiu i szczęściu. Ale pomyślcie sami… Kto z Was nie kojarzy Świąt z jedzeniem ?? ;P

 • Justyna1

  Aby święta były udane należy wrzucić na luz, w dobry humor się zaopatrzyć i nad nerwami panować by świątecznej atmosfery nie zmarnować. Tak naprawdę wcale na stole 12 potraw być nie musi,my nowych trendów z pokazów mody prezentować nie musimy ważne ,że wszyscy w jednym miejscu się zgromadzimy. Szczerze porozmawiamy, rękę pojednania podamy i magia delektować się będziemy bo nie wiadomo czy za rok w tym samym składzie zasiądziemy. Tak więc dużo rozmawiajmy, śpiewajmy i sobie wzajemnie czas poświęcajmy:)

 • izabella

  Aby Święta były udane…musimy przygotować się do prawdziwie duchowego ich przeżycia i zrozumieć przesłąnie jakie niesie nam ten wspaniały świąteczny czas a nie tylko zadbać o dobre jedzenie i przyjemne spędzenie czasu.

 • marek święcki

  aby swieta były udane, pierniczki musza być lukrowoane, zapos do stolu osoby kochane, opłatkiem się lamaniem, zyczenia skladajacie, a o polnoocy, z kolenda pospieszaczajcie,

 • Monika P.

  Aby święta były udane uśmiechaj się szeroko, pięknie i nieustannie- jakbyś wygrał co najmniej milion w totka- nawet jeśli dostaniesz nietrafione prezenty, przypali Ci się makowiec, zirytuje Cię teściowa, zapali Ci się choinka, a w karpiu będziesz miał więcej ości niż mięsa. Uśmiech czyni cuda, zarażaj nim każdego, a świąteczny miły nastrój udzieli się wszystkim. Poczujesz też dzięki temu wiosnę w serduchu i nawet błoto za oknem, brak bożonarodzeniowej aury (co ostatnio się zdarza podczas świąt) nie będą nikomu przeszkadzały. Może dzięki temu poderwiesz nawet świętego, który nie będzie chciał wracać do mroźnej Laponii i na stałe zostanie w Polsce. Ponadto należy wrzucić na luz, bo przecież jak tym razem nie wszystko będzie po Twojej myśli, to na pewno uda się kolejnym razem.

 • viera

  Aby święta były udane
  zgromadź przy stole tatę i mamę,
  nie zapominaj o babci i dziadku,
  o cioci Gosi, o wujku Tadku.
  Zaproś też siostrę, brata, kuzynki,
  usiądźcie razem w blasku choinki.
  Spróbujcie karpia, barszczu z uszkami,
  niech Wasze serca przesiąkną kolędami.
  Oprócz tych spraw najistotniejszych,
  nie zapomnijcie o rzeczach mniejszych.
  Obdarujcie się wzajemnie pięknymi prezentami-
  święta będą udane- gwarantuję kochani!

 • alusia29

  Aby święta były udane, nie muszą być wszystkie potrawy podane.
  Wystarczy byśmy z bliskimi byli i się tym wspólnym czasem cieszyli.

 • Marcika

  Aby Święta były udane… nie należy zapraszać na nie swoje teściowej! 😉 Żartowałam… 🙂 A tak na serio, to aby Święta były udane należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę (ozdoby świąteczne, świeczki, zapach pomarańczy z goździkami) i o… jedzenie! Ja jestem „żarłokiem”, choć wolałabym mówić o sobie w kategoriach „smakosza”. Kocham domowe wypieki, słodkości, ciasta… Uwielbiam babcine pierogi, kapuśniaczki, barszcz z uszkami i makowiec, który babcia wyrabia ręcznie ponad pół godziny. Lubię wielki stół zastawiony mnóstwem potraw i zasiadającą przy nim rodzinę. Śmiejemy się, żartujemy, opowiadamy dowcipy. Święta to magiczny czas, bo sprawia, że karmimy podczas nich swoje ciało i duszę. 🙂

 • Anastazja

  Święta tuż tuż. Zabiegani i zapracowani staramy się, aby nasze święta były udane, niepowtarzalne, pełne magii oraz uroku. Co zrobić by takie właśnie były? Czy sekret tkwi w w kulinarnych cudach, czy jednak istnieje inna nieznana nam strona magicznych świąt? Aby Święta były udane, nie można stworzyć planu i zapisać go krok po kroku. Pełna lodówka i 12 potraw nie zapewni nam atmosfery świąt. Najlepiej założyć, iż nie wszystko będzie wyglądało tak jak to sobie zaplanujemy. Coś nam się uda lepiej, coś gorzej, ale przecież to nie jest najważniejsze. Sens świąt polega przede wszystkim na miłej rodzinnej atmosferze. Pamiętajmy, że nie musimy gotować lepiej od teściowej, mieć najbardziej czystych okien wśród sąsiadów lub piec domków z piernika z dziećmi. Jeśli czujemy, że coś nas przerasta, odpuśćmy. Przymus jest wrogiem dobrego nastroju. Również nie wydawajmy fortuny na prezenty. Są dużo lepsze sposoby pokazania bliskim, jak bardzo ich kochamy. Usiądźmy w gronie najbliższych przy wigilijnym stole, zaśpiewajmy kolędę, podzielmy się opłatkiem i spędźmy święta w przyjaznej atmosferze, zapominając o wszystkich złościach i niesnaskach. Oto mój przepis na udane Święta Bożego Narodzenia 🙂

 • arturionidas

  Zawsze koncentruj się na dobrych stronach każdej sytuacji. Skup się na tym, co masz i ciesz się z tego, o resztę nie musisz się martwić. Uświadom sobie, że każdy dzień jest darem i wykorzystaj go najlepiej jak potrafisz. Nie ma żadnych ustalonych reguł, wedle których musisz obchodzić święta, spędź je tak, jak tobie odpowiada najbardziej.

 • ana1912

  Bądź wdzięczny za to co masz. Masz jedzenie? Ubranie? Dach nad głową? Zdrowie? Pracę? Uświadom sobie, że masz za co dziękować. Wielu ludzi chętnie zamieniłoby się z tobą miejscami, żeby choć na chwilę mieć jedną z tych rzeczy.

 • izka91201

  Aby świeta były udane
  ważne jest chionki ubranie
  Kolęd śpiew ma równie wielką moc
  i życzenia, które składamy sobie wciąż
  Lecz najważniejsza jest rodzina,bo bez niej świąt się nie rozpoczyna:)

 • Joanna

  Aby święta były udane już od 1 grudnia zaczynamy przygotowania. Sprzątanie, dekorowanie, pieczenie, choinki ubieranie, tak żeby w te cudowne i magiczne dni już nic nie robić tylko przyjmować gości z uśmiechem i spędzać czas z rodziną 🙂

 • Iwona

  Aby Święta były udane nie może zabraknąć Kevina w telewizji i świątecznego wydania Familiady, obżarstwa bez zahamowań, 10-tej pary skarpetek pod choinką, przepalonej żarówki na świątecznym drzewku, która psuje cały łańcuch, śladów szminki na policzku po całusach cioci Jadzi i oczywiście Świętego z wielkim workiem prezentów 🙂

 • marlenax

  Zabieram dzieci, męża i mamę na wczasy w górach BARDZO świąteczne – rodzinne ciepłe słowem bajeczne… pachnące choinką i piernikami, okraszone barszczem i … spacerami oraz czasem bliskości tylko dla siebie – czy nie są to święta takie jak w NIEBIE?!

 • Żaneta

  Aby święta były udane, dam Wam idealny przepis na nie…
  Potrzebna nam garść dobrych chęci i szczerej radości
  Garść zapomnienia i radości
  Szczypta uśmiechu i dobrego nastroju
  Kolęd odrobina i szczypta świątecznego wystroju
  Wszystko ze sobą razem mieszamy
  I z nadmiaru problemów i trosk odsączamy
  Dodajemy jeszcze do smaku trochę pomyślności
  Doprawiamy dużą ilością życzliwości
  Do serc naszych to wrzucamy
  I w atmosferze cudownych świąt trwamy!

 • Anna

  Aby święta były udane….
  Jajka muszą być pomalowane,
  Babka pachnieć, zajączek skakać….kurcze nie tak to było…
  Poczekajcie chwilke, chyba mi się coś pomyliło:)
  To święta są przecież Bożego Narodzenia,
  Kiedy u wszystkich spełniają się wszystkie marzenia.
  Przepis na udane święta chcecie?
  A co Wy na świeżego karpia powiecie?
  Jego nie może zabraknąć na stole,
  Tak jak oczek pływających w rosole.
  Po drugie rodzina, jej nie zastąpią prezenty najlepsze,
  Zawsze z nią są święta najpiękniejsze.
  Nic tak nie cieszy jak babcia i mamusia,
  Pytają kiedy dostaną swego wnusia.
  Lecz coś Wam powiem? Nie oddam za nic w świecie tego marudzenia,
  Zwlaszcza w święta Bożego Narodzenia:)))

 • par-par

  Aby święta były udane nie trzeba wiele. Nie trzeba syto zastawionego stołu, wielkich prezentów, mieniącej się choinki. Nie trzeba bo czy ów rzeczy cieszyły by nas gdybyśmy byli wtedy sami?
  Tak więc myślę, że aby święta były naprawdę udane potrzeba Rodziny.
  Potrzeba kogoś z kim można podzielić się opłatkiem, kogoś kto zaśpiewa z Nami kolędę. Kogoś kto w ten wyjątkowy czas miłością do nas sprawi, że i my poczujemy miłość.

 • gofer

  Aby święta były udane należy cieszyć się spotkaniem w gronie rodziny,a zapach choinki i potraw wigilijnych wprawi każdego w świąteczny nastrój. W święta każdy powinien być szczęśliwy gdyż jest to magiczny czas, który wyrywa każdego od codziennych obowiązków i pozwala spotkać się z rodziną.

 • Grażyna

  Aby Święta były udane , mam sposób nanie Śniegu trzeba po pachy , smacznej kiełbachy , prezentów kupę , rózgi na dupę , do nieba choinki i wędzonej szynki oraz szczęsliwego skoku do nowego roku.

 • Marcysia

  Aby święta były udane powinniśmy przede wszystkim pamiętać o jednym: by w ferworze przygotowań, porządków, odnajdywania przepisów na świąteczne dania nie zapomnieć, ze najważniejsza jest Magia tego Czasu. Magia, którą najlepiej odczuwają dzieci, ale my też możemy ją poczuć. Wystarczy, że zwolnimy dotychczasowy bieg między pracą, domem, zakupami, wyjazdami. Usiądziemy wśród najbliższych nam osób, złapiemy za rękę, spojrzymy w oczy i… porozmawiamy. Bez pośpiechu, bez zaprzątania sobie głowy innymi sprawami. Kiedy usiądziemy w blasku choinki, uspokoimy oddech i rozejrzymy się po uśmiechniętych twarzach rodziny, zrozumiemy, że Święta są naprawdę zaczarowane.

 • asiorek136

  Aby Święta były udane musi być wszystko przygotowane na tip top. Gotowanie, sprzątanie, prezenty, spotkania z rodziną, śpiewanie Kolęd……..

  Moje święta będą udane, gdy zobacze uśmiech na twarzy moich małych sąsiadów, u których w domu się nie przelewa – dzieciaczki są szczęśliwe jak dostaną 2 zł na bułkę. A taka paczka słodyczy wiele by dała im radości. Ja tych słodyczy niepotrzebuje, ale sądze, że moim małym sąsiadowym dzieciaczką by się przydały.

  Ode mnie paczki od mikołaja dostaną na pewno, ale jakby były powiększone o tę paczkę, to już w ogóle byłoby super.

  Wiem, że nie jestem pomóc w stanie wszystkich potrzebującym.

  Ale osoba która wygra paczkę, niech pomyśli o osobie której może ją podarować.

  PS. To konkurs – a jak widzę teksty/wiersze z internetu powklejane, to serce się kraja, dajcie coś od siebie kochane.. Pozdrawiam.

 • Marcelina

  Aby święta były udane musimy sobie przypomnieć, to co zapomniane.
  Że w życiu oprócz pieniądza i fury liczą się synowie i córy.
  Trzeba im trochę czasu poświęcić, choć wcale nie są tak bardzo święci.
  I zamiast, jak zawsze w domu siedzieć- pora daleką rodzinę odwiedzić.
  Topory wojenne zakopać czas, by radość i pokój gościły w nas.
  Zjeść karpia i uszka, bo do kościoła długa dróżka
  A tam wzmocnienia chwila duchowa by Pan Bóg od złego nas uchował.
  Bo w przygotowań wirze, gubimy sens,
  więc się nie dziwę, że z ust Polaka słychać leniwe: święta, święta i po świętach….

 • Kotolazik

  Aby święta były udane pomóż rodzinie w krojeniu sałatki, przygotuj kubki smakowe na bukiet swoich specjałów, wysłuchaj co kot ma Ci do powiedzenia, nie włączaj Kevina samego w domu, patrz przez okno z nadzieją na świąteczny śnieg, zaśpiewaj pierwszą zwrotkę ”Last Christmas” z nieznajomą Ci osobą w kolejce do kasy w supermarkecie, kup karpia i wypuść go do rzeki. Uświadom sobie, że nie potrzeba świąt do bycia dobrym.

 • BB

  Aby święta były udane – wystarczy mieć serca rozgrzane. Wzajemna dobroć, zgoda oraz miłość powinna być prezentem zarówno dla bliższych i dalszych. Choinka czarem urzeka i każdy na taki prezent czeka.

 • Kasia z Turku

  Aby święta były udane nie można odwalac kaszane trza sprzątać, gotować, choinkę ubierać, ulepic bałwana, na saniach przejechać sie z rana a jak już na niebie zaświeci pierwsza gwiazdka do stolu czas usiąść , podzielić się oplatkiem i być miłym dla wszystkich mimo zgody czy nie zgody. Aby święta były udane trzeba poczuć klimat i najlepiej spędzić je u mamy .

 • scamp

  Aby Święta były udane warto spędzić je w gronie najbliższych, ciepłej, rodzinnej atmosferze, przy wspólnym kolędowaniu i wzajemnym prezentami obdarowywaniu 🙂

 • Monika

  Aby święta były udane potrzeba jedynie MIŁOŚCI! bo nie tylko od święta spotykajmy się na wspólnych obiadach/kolacjach, nie tylko od święta podarujmy komuś drobiazg, nie tylko od święta upieczmy z dziećmi ciasteczka, nie tylko od święta wyjmijmy najlepszą zastawę i najlepszą sukienkę, nie tylko od święta wyślijmy komuś kartkę z życzeniami i nie tylko przy opłatku życzmy sobie wszystkiego co najlepsze! Jeśli w sercu mamy MIŁOŚĆ, jesteśmy naprawdę szczęśliwi a wówczas święta będę udane, bo nie ważna dla nas będzie ilość potraw, wielkości choinki, ilość prezentów, sukienka, zbity najlepszy talerzyk, ale najważniejsi będą ludzie z którymi spędzimy ten czas, uśmiech, radość i serce które ofiarujemy innym.

 • Mateusz kselmex

  Aby święta były udane pamiętajmy o Mikołaju sami.
  Kupmy zabawki, wytrawne słodycze.
  Rodzina doceni, opłatkiem zdrowia życzę.
  Na koniec radość, uśmiech aż po kolana.
  Bo gdy woła dziecko kochane:”Mamo, mama!”
  To wiem, że święta są w pełni udane.

 • ale

  Aby Święta były udane…
  … najlepiej być młodym, zdrowym, mieć całą rodzinę wokół siebie w ciepłym i przytulnym domu, z pięknie ustrojoną prawdziwą (!) choinką (z własnoręcznie zrobionymi ozdobami), z prezentami pod nią. I nie muszą to być jakieś „wypasione” podarki. Wystarczy przysłowiowe mydełko, jakaś ręczna robótka … Aby obdarowany czuł, że to DLA NIEGO było wykonane, zakupione, podarowane.
  Dobrze jest wierzyć w św. Mikołaja, w moce nadprzyrodzone, w to, że zwierzęta mówią ludzkim głosem w dniu Wigilii. Magia sprzyja pięknemu nastrojowi.
  I kolędy. I piękne stare pastorałki. Śpiewać razem z młodszym pokoleniem (ucząc je tradycji).
  Oczywiście ważne są także potrawy, które robi się i je tylko raz w roku. Wtedy smakują najbardziej ! Zastawiony stół (bez przesady) zaprasza nas o każdej porze dnia i nocy świątecznej, aby spróbować, połasować, powąchać zapachów, zapamiętać tradycyjne smaki.
  Ale najważniejsze jest bycie ze sobą ! Oddanie swego czasu najbliższym. Zostawienie za progiem domu wszelkich prac, problemów, zadań. Wypełnienie świąt wspólnie spędzonym czasem: rozmowami, śpiewaniem, graniem w gry stolikowe, spacerami, a nawet oglądaniem w telewizji świątecznych programów.
  Jeśli takie będą święta, to ciepłe myśli o nich nie przeminą przez całe dorosłe życie. Będą fundamentem, na którym buduje się kolejne fundamenty – wspomnienia młodego pokolenia. I nie raz się łezka w oku zakręci, kiedy wspomnimy … udane święta Anno Domini…

 • Anna

  Aby Święta były udane …

  należy mieć przy sobie najbliższą Naszemu sercu osobę – wtedy można je spędzać nawet przy świeczce i zupce chińskiej.

 • magdacer

  aby święta były udane należy się uśmiechać, otaczać ludźmi których kochamy, potrawami, które lubimy i rzeczami, które nam się podobają tzn należy zostawić wszystkie nasze smutki i frustracje na boku, zrezygnować z wizyt na które wypada iść a odwiedzić tylko tych ludzi, których chcemy, nie jeść śledzi jeżeli ich nie lubimy i wcale nie trzeba spróbować wszystkich 12 potraw na stole, i wcale nie musimy mieć w domu jakiejś nowoczesnej dekoracji świątecznej jak uszczęśliwi nas trochę kiczowata klasyczna choinka z łańcuchem własnoręcznie zrobionym

 • Marzena

  Aby Święta były udane, należy dobrze się do nich przygotować. I nie mówię tu o przygotowaniach zewnętrznych, bo najpiękniejsza choinka i najcudowniejsze prezenty nie będą nic warte, jeśli w naszych sercach zabraknie miłości, szczęścia i spokoju. Przeżywany właśnie Adwent jest doskonałym czasem, aby przez chwilę przystanąć i zastanowić się na co czekamy i do czego w życiu dążymy. Na zbliżające się Święta życzę Wam i sobie, abyśmy usiedli do kolacji wigilijnej pełni zadowolenia z życia i swoich własnych wyborów.

 • Rempalska

  Aby święta były udane zaproś na nie osoby kochane, usiądźcie razem przy stole, zanućcie melodie kolęd, podzielcie się prezentami i cieszcie się Świętami!

 • mollisia

  Aby Święta były udane, powinniśmy zapomnieć o pracy, codziennych stresach i pośpiechu. Święta to spokój, wieczorna cisza (ewentualnie w tle gdzieś kolędy czy piosenki Świąteczne), uśmiech i szczęście z bycia razem. Nie liczy się bieganina za ozdobami, choinką i prezentami, a czas wspólnie spędzony na robieniu tego, co lubimy. Czas na odpoczynek i na zadumę. Bo aby Święta były udane nie możemy zapomnieć o ich istocie: o tym, komu są dedykowane i dlaczego ten czas jest taki piękny i radosny.

 • Anna N

  Aby święta były udane- wystarczy być razem z bliskimi,
  dzielić się opłatkiem z nimi,
  puścić w niepamięć i zapomnienie wieczne
  to, co dla domu niebezpieczne.
  I kochać, i życzyć wszystkiego dobrego-
  wszak święta są od tego!

 • Sylwia

  Aby święta były udane musi być nam światło dane, które serca rozpromienia i złych ludzi tak odmienia. Które szybko sprawi radość, szczęście, doskonałość, miłość boską nam ukaże, a niebie pierwszą gwiazdkę nam pokaże. Wtedy będzie świętowanie, gotowanie, smakowanie. W naszych sercach będzie jasność, którą dostrzeże każdy nasz gość. Dlatego te święta taką moc mają, bo nas ludzi w niezwykłych zmieniają.

 • bru24

  Aby święta były udane, należy udać się do Świętego Mikołaja, usiąść mu na uda (kolana już go bolą), zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk i czekać, czy tym razem Ci się udało…

 • helenka

  Aby Święta były udane jest prosty sposób na nie ;Będzie piękna ubrana pachnąca choinka , zas przy stole zasiądzie cała rodzinka i wszyscy razem życzyć sobie będziemy szczerze radosnych Świąt w miłosci i wierze.

 • Edyta Ch.

  Aby święta były udane wystarczy poddać się ich magii i uwierzyć, że wszystko jest możliwe 🙂
  Zbyt rzadko mówimy bliskim „kocham Cię!”. Zbyt rzadko okazujemy sobie miłość, życzliwość, dobroć. Zbyt rzadko kierujemy do ludzi uśmiechniętą twarz.
  Boże Narodzenie to czas, kiedy sobie o tym przypominamy, wyzwala się w nas to, co najlepsze. Pragniemy się dzielić opłatkiem i szczerymi życzeniami z tymi, którzy zasiadają z nami do wigilijnego stołu. Chcemy nieść pomoc potrzebującym, ubogim, chorym, aby i na ich ustach zagościł uśmiech. A otwierając oczy na cierpienie bliźnich umożliwiamy magii działanie 🙂
  Wiem jak dużo komercji jest w całej otoczce świątecznej, ale przecież i to ma swoje plusy. Jak cudownie jest wracać z rękami pełnymi zakupionych prezentów, mając świadomość, że dawać jest równie przyjemnie jak dostawać. Kupujemy nie dlatego, że promują to media, ale z potrzeby serca!
  Uwielbiam Boże Narodzenie i choć dokładnie nie potrafię wskazać, w czym tkwi ich magia, to widzę jej efekty:
  – nie kłócę się z siostrą, kto ma posprzątać łazienkę
  – Mama potrafi zrobić 15 ciast i wszystkie znikają w zastraszającym tempie (i nikt nie narzeka na ból żołądka ;))
  – kościół jest przepełniony po brzegi, mimo, że ksiądz oszczędza na ogrzewaniu i jest zimnej niż na dworze
  – potrafię godzinami słuchać tych samych świątecznych przebojów i wcale mi się nie nudzą
  – mimo wielu przygotowań, pośpiechu i starań, aby wszystko było piękne, nie denerwuję się i nie męczę
  – w spojrzeniach bliskich widzę szczęście, a to jest dla mnie najważniejsze, więc dziękuję za te magiczne moce Świąt 🙂

 • DzaSta

  ABY ŚWIĘTA BYŁY UDANE…
  NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ ŻYWEJ CHOINKI
  INTEGRUJĄCEJ SIE RODZINY,
  UDANYCH PREZENTÓW
  I DOBREGO JEDZENIA! 🙂

  Proste,udane i prawdziwe!
  Pozdrawiam

 • Barbadoska

  Aby Święta były udane powinny być przede wszystkim rodzinną uroczystością i wspólną radością. Postarajmy się być dla siebie mili, życzliwi i wybaczmy innym tyle, na ile nas teraz stać. Zadbajmy o wyjątkową atmosferę, mówmy same dobre rzeczy, powstrzymajmy się od krytyki i złośliwości, a wtedy czas Świąt będzie miłym wspomnieniem na cały rok.

  Wybaczmy innym tyle, nA ILE NAS STAĆWspółpracujmy.
  Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/1073390,co-zrobic-by-spedzic-swieta-z-rodzina-i-przetrwac-rozmowa-z-psycholog-elzbieta-zubrzycka,id,t.html?cookie=1

 • kassi1324

  Aby święta były udane,białe obrusy muszą być uprasowane, sianko pod spodem a z za okna musi wiać białym chłodem. Przy stole zasiadać musi cała rodzinka, a u boku kominka powinna stać piękna choinka. Wszyscy muszą być szczęśliwi i radośni i mali i dorośli i cieszyć się z prezentów dużych i małych i słuchać kolęd wspaniałych.

 • gusia

  Aby świeta byly udane spędz je z bliskimi w miłosci jak zostalo Nam to Dane! Nie myśl o problemach, wydatkach lecz o tym ze w tym jednym z nielicznych dni mozesz spedzic Czas z Ukochanymi osobami bez kłotni. I, że to Magiczne dni. które łaczą Wszystkich! Zapomnij o zlych rzeczach wtedy na pewno świeta beda Udane! <3

 • a_n_k_a_k

  Aby święta były udane … chciałabym żeby moja rodzina w końcu się pogodziła i mogła spędzić je razem. Żeby rodzice, którzy mnie odrzucili, usiedli z nami czyli ze mną, z moim partnerem i naszym synkiem do wigilijnej wieczerzy. Byłaby to cudowna okazja do zażegnania kilkuletnich konfliktów i przede wszystkim 6-miesięczny synek mógłby w końcu poznać babcię i dziadka, którzy do tej pory nie chcieli go znać. O niczym bardziej nie marzę…

 • Patrycja F

  Aby święta były udane należy… wyłączyć telewizor. Ma to być czas poświęcony na spotkanie z drugim człowiekiem, z Bogiem, chwilę refleksji i zadumy, oderwanie się od codzienności i zgiełku świata, ma to być czas wyjątkowy, pełen spokoju którego nie powinny mącić tragiczne wiadomości, kłótnie polityków. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk na pilocie aby stworzyć przestrzeń na zatrzymanie się na chwilę…

 • tekla

  Aby święta były udane..zadziałaj. Jest jeszcze czas, lista zakupów, koszyk i ruszamy do sklepów na świąteczne zakupy. Rybka, koniak, masło,margaryna itp,itd. W nastroju pełnego ożywienia gotujemy, pieczemy, dekorujemy ciasta i inne wypieki. Trochę artystycznego zamieszania i gotowe.Porządki świąteczne, choinka,dekoracje, uśmiech na twarzy i czekamy na nastrój i gości

 • gosia

  Aby święta były udane powinna spotkac sie cala rodzina zniknać powinny wszelkie żale i złości. Przelamać sie oplatkiem zlozyc życzenia i usiasc przy wspolnym stole 🙂

 • Klaudyna

  Aby Święta były udane wszystkie spory muszą zostać zażegnane, bo Święta to magiczny czas który musi łączyć nas. Spotkania w zgodnym, rodzinnym gronie to marzenie musi zostać spełnione bo Święta to cudowne dni, których przez cały rok brak mi. Zgoda nie tylko łączy ludzi, ale miłość w ich sercach budzi, a w Święta to taki czas gdy miłość, radość i szczęście jest w nas.

 • Alutka

  Aby Święta były udane trzeba wybaczyć wszystkim, nie być obrażalskim, pożałować za wszystkie grzechy.. powiedzieć wszystkim bliskim jak bardzo ich kochamy.. poczuć święta w swoim sercu i ….. jeść dużo jedzenia 😀 zwłaszcza mamuśki 🙂 pić kawuśki i herbatki 🙂 upiec ciasto 😀 ale jak to wszystko można zrobić bez paczki z konkursu? … he! no właśnie słabo… a więc aby Święta były udane pasowało by mieć zestawik 🙂 Pozdrawiam!

 • Monikurka

  Aby święta były udane muszą być dobrze prezenty schowane 🙂
  Dla mojego synka w święta najważniejsze są prezenty oraz to, że spotka się z ciotecznym rodzeństwem i wraz z nim ogołoci choinkę z cukierków.

 • Emilia

  Aby Święta były udane powinny być spędzone w radosnej atmosferze w rodzinnym gronie. Nawet jeśli osoba nam bliska spędza święta za granicą jesteśmy z nią duchem.

 • Iwona

  Aby święta były udane… Chciałam ułożyć rymowankę, ale napiszę prosto z serca:
  podczas udanych Świąt nie może zabraknąć u mnie świeżo wyciskanego soku z mandarynek. Ich aromat zawsze przypomina mi dzieciństwo i magiczne chwile spędzone z rodziną przy choince. Ten magiczny czas podczas którego znów mogę poczuć się jak beztroskie dziecko dodaje energii na cały kolejny rok.

 • Podsti

  Aby święta były udane,
  Wpierw na stole zagościć musi zamęt:
  Foremki, uszka, ciasteczka i ciasta –
  Nieważne, czy ze wsi jesteś, czy z miasta.
  W te święta nie wypada się głodzić i pościć
  Ni żałować sobie pierniczków… i miłości.

 • asiakali

  Aby Święta były udane muszą być pierogi
  i choć gdy je lepię bolą mnie dłonie i nogi
  radosna jest moja mina
  gdy pierogi zajada rodzina
  bo rodzina i Święta to duet wyjątkowy
  bez tego duetu o atmosferze świąt nie ma mowy.

 • Galantyna

  Aby święta były udane… musimy zadbać o ich „treść”, pamiętać że to nie tylko tradycyjne zwyczaje, tradycyjne potrawy, choinka i kolędy. Aby święta były udane musimy poczuć w sobie „ducha świąt” i okazać to innym a w tedy nawet bez karpia, bez prezentów i bez choinki będą udane.

 • Ela

  Aby Święta były udane…
  pamiętaj nie tylko o sprzątaniu i gotowaniu, ale przede wszystkim o rodzinnym biesiadowaniu i wspólnym kolędowaniu.

 • Gwidon

  Poezja mieszana wg. mnie

  Aby święta były udane
  muszą być miodzio przygotowane.
  Każdy powinien wiedzieć co robić
  coby czasem krzywd nie narobić.
  Chałupę wcześniej wysprzątać
  tedy kurze nie mogą się plątać.
  Choinkę oświetlać stale
  żeby ta stała na piedestale.
  I już dzisiaj zacząć kolędowanie
  na tym polega atmosfery budowanie.

 • Joanna L

  Aby Święta były udane cała rodzinka musi być w komplecie, na stole przepyszne potrawy i wypieki przyrządzone a w tle pachnąca choinka ustrojona, wszyscy się cieszą i radują kolędy podśpiewując, bo to jest wspaniały czas i nie ważne jest to co mamy święta i tak zawsze są udane.

 • Domi

  Aby Święta były udane, każdy powinien zrobić coś dobrego. Możliwości jest wiele. Można dokarmić zwierzęta ze schroniska, opatulić je ciepłym kocem. Można obdarować dzieci z domu dziecka. Można wspomóc akcje dofinansowania leczenia nowotworów lub innych chorób. Można wspomóc bezdomnych ludzi. Można wyręczyć sąsiadów z dowolnych obowiązków. Można wesprzeć kolegę z ławki w nauce.
  Zrobienie czegoś dobrego doda magii Świętom, a być może wejdzie w krew. Od pozornie nieistotnych uczynków sprawia się, że ludziom w społeczeństwie żyje się o niebo lepiej.

 • kasia es

  Aby święta były udane potrzebujemy całe 3 dni czasu, jedno pełne zapachu choinki i pierników mieszkanie, cztery (lub więcej/mniej) osoby i dużo, dużo miłości…

  Bierzemy więc usmiechnietych i wypoczętych rodzinę i bliskich, okazujemy im dużo czułości, dodajemy szczyptę dobrego humoru, garść życzliwości i całe wiadro miłości, sadzamy najlepiej w pobliżu świeżej woni choinki i kuszącego zapachu wigilijnego stołu i życzymy wszystkiego, co najlepsze na świecie. Do smaku możemy przyprawić także wymarzonymi prezentami, śpiewaniem kolęd i oglądaniem filmu „Kevin sam w domu”…

  Świeta są po to, by być blisko z bliskimi sercu ludźmi, by spędzić z nimi więcej czasu, by cieszyć się z tych samych rzeczy…Wszystko inne jest kwestią tradycji…;)

 • Aguska2121

  Aby święta były udane ważne jest mieć przy sobie najbliższe osoby! Bo nie ważne jest miejsce, obfitość stołu, najdroższe prezenty. W tym czasie powinna panować radość i miłość, że możemy z bliskimi osobami razem przeżywać ten magiczny czas.

 • Ania

  Aby święta były udane…
  potrzeba szczypty przyjaźni, garści dobroci, 10 dag zrozumienia, 1 kg miłości, tuzina uścisków i garnca mandarynek do smaku!

 • Marta

  Aby święta były udane, ważne by była najbliższa rodzina. Bo rodzina tworzy magiczną atmosferę świąt. Wtedy gdy gromadzą się wszyscy przy stole. I ten cudowny moment łamania się opłatkiem, pojednanie i wybaczenie.

 • bob 11

  Aby święta były udane ważne jest aby spędzić je z rodziną i najbliższymi nam osobami. W czasie świąt powinna panować radość, choinka prawdziwa powinna pięknie pachnieć a nie ta sztuczna z marketu, plastikowa. Czas ten musimy spędzić z rodziną przy jednym stole łamiąc się opłatkiem i spożywając razem posiłek. Musimy też być wdzięczni i pamiętać o tym co już mamy czyli o rodzinie, pracy, ubraniach, zdrowiu i że mamy dach nad głową. Czas świąt powinniśmy wykorzystać na coś, co naprawdę sprawia nam przyjemność, a nie marnować go nie robiąc nic. Na stole nie powinno zabraknąć też makowca, pierników czy też tradycyjnego karpia. Udane święta to święta ze śniegiem i tęgim mrozem co podkreśla jeszcze bardziej magię świąt. W domu nie może tez zabraknąć kolęd i humoru do spędzenia tego czasu jak najprzyjemniej.

 • Sylwia K.

  Aby Święta były udane nie wystarczą gruntowne porządki, światełka, wymyślne, ślicznie przystrojone pierniczki, czy drogie prezenty pod choinką w modnych tego roku kolorach. Aby Święta były udane potrzeba nam bliskich osób, które kochamy i które nas kochają.

 • Basiamiecz715

  Aby Święta były udane,muszą być niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu,trosk i zmartwień.Aby upłynęły w spokoju,radości,wśród rodziny,przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób.Oby w te Święta spełniły się wszystkie marzenia,te duże i te malutkie.Pozdrawiam Wesołych Świąt!!!!!!!!!

 • Joasia

  Aby Święta były udane
  Nasze buzie powinny być roześmiane
  A w Naszych sercach niech nam miłość króluje
  Nie tylko w Święta,ale cały rok w dobroci obfituje

 • Natalia ;)

  Aby Święta były udane potrzebne jest zdrowie i rodzina. To dzięki tym darom święta będą szczęśliwe, radosne i spędzone w rodzinnej atmosferze. Zgodna rodzina to szczęśliwa rodzina, więc bądźmy wyjątkowo mili i pomocni dla innych. Na pewno Święta będą wyjątkowym momentem w ciągu całego roku jeśli docenimy to co mamy na co dzień.

 • Natalia ;)

  Odpowiedź jest prosta potrzebne jest zdrowie i rodzina. To dzięki tym darom święta będą szczęśliwe, radosne i spędzone w rodzinnej atmosferze. Zgodna rodzina to szczęśliwa rodzina, więc bądźmy wyjątkowo mili i pomocni dla innych. Na pewno Święta będą wyjątkowym momentem w ciągu całego roku jeśli docenimy to co mamy na co dzień.

 • Justyna

  Aby Święta były udane
  prezenty nie muszą być wyszukane,
  na środku salonu nie musi stać choinka metrowa
  a od przygotowań nie musi boleć głowa.

  Wystarczy zasiąść przy stole… razem,
  bo ciepło rodzinne to jest szczyt marzeń.
  Zaśpiewać kolędę, złożyć życzenia
  uśmiechnąć do siebie w Wigilię Bożego Narodzenia.

  To co najważniejsze w życiu nic nie kosztuje,
  a szczęście ogromne nam podaruje.
  Bądźmy w te Święta z bliskimi, dla bliskich,
  a na pewno będą one udane dla wszystkich.

 • Beata BeataBr Anna

  aby święta były udane musi być ten duch świąt w każdym z nas..
  Święta bez miłości,życzliwości,zrozumienia i zgody nie są świętami ,które należy traktować jako coś wyjątkowego..Święta to czas niezapomniany i to nie tylko prezenty,to nie piękny obrus na stole z wyszukanymi potrawami i pięknie przyozdobiona choinka .. święta to my i nasza rodzina oraz nasze serca ,bez względu gdzie się znajdujemy ważne ,że w naszych sercach płynie dobroć i uczciwość chociaż nie po każdym to widać.. Aby święta były udane potrzeba też i naszej dobrej woli,czasem pomocy innym,czasem i podarowania uśmiechu,potrzymania za rękę,to są rzeczy ,które wcale nie musza kosztować nas ani złotówki lecz sprawią,że nie zapomnimy ich do końca życia..

 • miron

  Aby Święta były udane liczy się napewno dobra atmosfera, bycie razem, rodzinne ciepło i to, co tak trudno opisać: nieuchwytna magia świąt.

 • marek święcki

  aby świeta, bylym udane, ważne, jest, mieć, przy sobie, najbliższe, osoby, bo, nie, ważne, jest, mijescje obfitość, stolu, ,najdroższe, prezenety, w tym, czasie, powinna, panowa, radość, miliosc, , ze, możemy, z blikimi, osobami, razem, przezywac, ten, mega, magiczny, czas

 • Kasia

  Aby Swieta byly udane…
  Nalezy zadbac o ciepla, rodzinna atmosfere w ten cudowny czas jakim jest Boze Narodzenie. W tych wyjatkowych dniach rodzina, przyjaciele, wszyscy Nasi bliscy powinni zapomniec o dotychczasowych sporach i spotkac sie przy jednym stole, aby zlozyc sobie najlepsze zyczenia.
  Zeby dopelnic magii Swiat nalezy rowniez zadbac o wystroj, gdzie kroluje prawdziwa pachnaca choinka ubrana w kolorowe, zalane lukrem pierniki i pyszne cukierki. Powinnismy rowniez pamietac o tradycyjnych potrawach wspolnie przygotowywanych przez cala rodzine, a pozniej zajadane ze smakiem.
  W tych dniach wiele ludzi nie zazna takiej atmosfery i ciepla rodzinnego, wiec Nasze drzwi oraz zostawiony jeden pusty talerzyk powinny czekac na niespodziewanego goscia. W ten czas musimy rowniez pomagac!
  Pozdrawiam i zycze Spojnych i Udanych Swiat ! Kasia

 • Magda

  Aby święta były udane wystarczy dla mnie rodzina w komplecie zasiadająca przy wigilijnym stole i magiczny nastrój unoszący się w powietrzu

 • AgaWojtk

  Aby święta były udane wcale nie liczy się czy mamy na błysk posprzątane, tony jedzenia ugotowane, piękne kreacje wyprasowane, prezentów mnóstwo pod choinką schowane, bo ważne jest to by w zgodzie, miłości i uśmiechu z najbliższymi były spędzone:-)

 • aniaanio

  Aby święta były udane
  choinki muszą być ubrane!
  Uszka równo polepione
  i pierogi napełnione!
  Tata niech już się nie kłóci,
  mama niech już się nie smuci,
  brat na ferie do nas wróci,
  bo mam miłość do tych ludzi.
  Kot niech głosem ludzkim powie,
  co mu leży na wątrobie,
  czemu z nerwów sierść swą skubie
  miauczy i tapetę dłubie…
  Aby święta się udały,
  niech raduje się dom cały,
  niech zapachnie pomarańczą,
  niech tam w TV dzieci tańczą.
  Może w końcu na te święta
  i ja będę uśmiechnięta 😉

 • Alicja

  Aby święta były udane,
  musi być piernik z marcepanem.
  Karp na stole z kapustą i grzybami
  I barszcz ze smacznymi uszkami.
  Pod choinką prezentów moc,
  w tę świąteczną wigilijną noc.

 • Ala

  Aby święta były udane,
  Muszą być grzańcem oblane,
  pysznym piernikiem okraszone,
  śniegiem oprószone,
  zapachem cynamonu i pomarańczy nasączone.

 • JuliaO

  Aby święta były udane muszą być spędzone z rodziną i osobami, które bardzo kochamy, nie może również zabraknąć choinki, kolęd grających w radio bądź telewizji, na stole musi stać opłatek oraz 12 wigilijnych potraw. Pod choinką muszą znaleźć się prezenty, którymi obdarowujemy się z rodziną.

 • Angelika

  Aby święta były udane,
  zaproś osoby wyjątkowe, wspaniałe.
  Spędźcie miło czas ze sobą rozmawiając,
  śmiejąc się, historie opowiadając.
  Boże Narodzenie to jest wydarzenie,
  przy stole zasiada rodzinne korzenie.
  Warto przygotować jedno dodatkowe miejsce,
  może ktoś samotnie nie chce spędzać świąt jak co dzień w kafejce.
  W ten cudowny dzień zarażajmy szczęściem,
  W końcu razem można zasiąść, no nareszcie.

 • Cecylia

  Aby święta były udane
  oraz na pewno niezapomniane
  Cała rodzina powinna świętować,
  oraz przy stole razem kolędować.
  Wzajemnie życzenia przy opłatku składać
  a także prezenty prosto z serca dawać
  Wtedy wszyscy będą radośni, szczęśliwi
  przy świątecznym stole wzajemnie życzliwi

 • NINA

  ABY ŚWIĘTA BYŁY UDANE…
  KONIECZNIE TRZEBA ZJEŚĆ KAWAŁ MAKOWCA NA ŚNIADANIE!
  W UKRYCIU PRZED WSZYSTKIMI ZAGRYŹĆ GO PIEROGAMI RUSKIMI!
  POPIĆ TO WSZYSTKO Z SUSZU KOMPOTEM, STANĄĆ Z KOLĘDNIKAMI ZA PŁOTEM, BY NA KONIEC TEGO MAGICZNEGO DNIA ZAŚPIEWAĆ : HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!!!

 • Marlena

  Aby święta były udane wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Najważniejszą rzeczą w święta jest miłość i spotkania z najbliższymi. Aby święta były udane, po prostu w ten dzień nikt nie może być sam.

 • Basiamiecz715

  NIECH W ŚWIĘTA W TWYM DOMU ZAGOŚCI MĄDROŚĆ I ZGODA,UŚMIECH I DOSTATEK.NIECH PRZEZ CAŁY ROK NIE BRAKNIE MIŁOŚCI!.NIECH GASNĄ SPORY I GOJĄ SIĘ RANY,NIECH PRZYJAŻŃ KWITNIE A MIŁOŚĆ WZRASTA.

 • corbanwolf

  ♪ Aby święta były udane potrzebne jest grono osób z którymi chcemy spędzać Święta, może to być rodzina, przyjaciele, chłopak, dziewczyna. Ważne aby z tymi osobami były związane dobre uczucia, bliskość i bezcenne miłe wspomnienia. Trzeba zadbać o dobrą, przyjazną atmosferę. Święta bez ludzi na których nam zależy nie są udanymi Świętami. ♪

 • jagoda.malgorzata

  Aby święta były udane …
  W serduszku i domu musi być posprzątane
  Gdy z kochaną rodziną siadamy do wieczerzy
  Niech uśmiech i radość
  Na naszych twarzach się jarzy.
  Dzielny się szczęściem póki możemy
  Bo takie chwile są niepowtarzalne i jedyne .

 • marta3636

  Aby święta były udane muszą być spędzone w gronie najbliższych nam osób, musi panować miła atmosfera, pachnieć mandarynkami ( zapach z dzieciństwa, który przypomina mi święta), wspólne siedzenie przy stole , słuchanie kolęd i świątecznych piosenek , prezenty ( nie muszą być drogie , mogą być zrobione własnoręcznie , ważne żeby były dane od serca), wspólne pieczenie ciasteczek z mamą czy babcią , pełno świecących lampek , goździki powbijane w pomarańcze, Kevin sam w domu ( film z dzieciństwa- dziecięcy wyznacznik świąt:) ) , RODZINA !!!

 • Lena

  Aby święta były udane…trzeba spróbować kilku kokosanek,
  Później to wszystko popić kompotem,
  Żeby juz każdy wiedział co potem,
  Karpik i Uszka Barszczem popite,
  I nasze serca będą podbite.

 • Evela

  Aby święta były udane należy przygotować
  pół miarki radości,
  szczyptę pogody ducha, kwartę serdeczności,
  dwanaście centymetrów uśmiechu, kilogram życzliwości,
  pięć gramów dobrego humoru, miłości ze dwie garści,
  odrobinę szaleństwa, 3 łyki szczęścia,
  dwie łyżki wolnego czasu, garstkę otwartości
  oraz cały zapas Wiary, Nadziei i Miłości.
  Całość wymieszać energicznym ruchem,
  2 razy zakręcić przy tym brzuchem,
  długo podgrzewać w cieple domowego ogniska,
  i patrzeć jak radość wśród bliskich rozbłyska.

 • Marlena

  Aby święta były udane muszę je spędzić z całą moją rodziną. Gdy brakuje nawet jednej osoby święta już nie są świętami. Cały dom rodziny, których nie ma gdzie posadzić- to są prawdziwe święta !!! <3

 • kreo42

  Aby swieta były udane, trzeba miec zgodną rodzine. Nie taka gdzie każdy, drugiemu zazdrosci, a przy stole są tylko z tego powodu, ze sa swieta. Zgodna rodzina, równa sie udane swieta. Kazdy pomaga wtedy drugiemu, i dlatego smaczniejsze sa wtedy potrawy. Miłe rozmowy, prezenty, dopełniaja magii swiat. Udane swieta, to swieta, bez kłotni i smutku. Radujmy sie w Boze Narodzenie, a nie tylko konsumpcja.

 • jagoda

  aby święta były udane, w domu musi być posprzątane, choinka pięknie ubrana i w komplecie rodzinka nasza kochana. A w kuchni świąteczne wypieki ich smak dzieci będą pamiętać po wieki, będą prezenty dla wszystkich i odwiedziny u bliskich. A na koniec wszyscy kolędy zaśpiewają, ile tchu w płucach mają , niech słyszą nasi sąsiedzi, jaki w nas duch świąt siedzi.

 • Sylwia Jamrozik

  Aby święta były udane musimy spędzić je w gronie najbliższych osób w atmosferze miłości;) Nie ważne są dekoracje, wypieki, kreacje czy też pozostałe materialne rzeczy. Przepych nigdy nie zastąpi nam bliskości oraz ciepła rodzinnego. Gdy jesteśmy wszyscy razem i wspólnie cieszymy się z nadchodzącego Nowego Roku, wszystko inne staje się mniej istotne.

 • AsienkaPL

  Aby Święta były udane należy odnaleźć w swoim sercu dobro, miłość oraz chęć przebaczenia, aby wspólne chwilę zamienić w Magię Bożego Narodzenia, poczuć się jak dziecko i odnaleźć wymarzony podarunek pod choinka oraz zawsze wiedzieć,że ktoś na świecie nas naprawdę kocha.

 • Paulina W.

  Aby święta były udane, to muszą być lampki powieszone dookoła karnisza. Musi pachnieć w domu goździkami i pomarańczami. Muszę namówić mamę, żeby zrobiła ze mną milion pasztecików z kapustą i grzybami. I muszę mieć chwilę na odpoczynek. Od pracy, uczelni i problemów codziennych – czyt. film pod kocem.

 • Kasiek

  Aby święta były udane
  musisz z rana zjesc bajkowe sniadanie!
  potem dokładnie wysprzątać mieszkanie
  koniecznie z rodziną,Broń Boże ,że samej!
  Zapędź ich wszystkich do świątecznych porządków
  nie ważny jest wiek – tu nie ma wyjątków!
  Niech każdy pomoże w tym co tylko potrafi,
  i swoje wyczyny wpisze w swiateczny grafik!
  sprzątanie , pieczenie i gotowanie
  to rodzinny sposob na bratanie
  bo od dawna w tradycji polskiej wiadomo
  że by święta przebiegły czule i wesoło
  trzeba je spędzić ze swoją rodziną
  nie tylko przy stole popijając wino… 🙂

 • Joanna

  Aby świeta były udane… w okresie przedświatecznym musi być przekichane!
  Kupowanie prezentów i sprzątanie domu da nam zapewne wrażeń od gromu
  Jednak satysfakcja z tego co zrobiliśmy przyniesiem wszytskim radośc jakiej w ciągu roku nie wdzieliśmy
  Pyszne potrawy i choinka ubrana pozostawią uśmiech na twarzac do rana:)

 • Paul

  – trzeba mieć z kim je spędzić 😀 Świąteczna atmosfera, zapach ciasteczek roznoszący się po mieszkaniu. Uśmiechy i iskierki w oczach domowników. To nadaje prawdziwy klimat. Dzień otwartości serc.

 • Zuza

  Aby święta były udane należy spędzić go w gronie najbliższych, wybaczyć sobie wszystko.
  Przepis na udane Święta to:
  *najbliżsi przyjaciele i rodzina
  *pyszne potrawy przygotowane w przemiłej, świątecznej atmosferze
  *prezenty. Choć nie są najważniejsze to miło dostać małą drobnostkę, która jest spersonalizowana do Twoich potrzeb
  *oczekiwanie pierwszej gwiazdki
  *rozmowa z najbliższymi, bo przecież to jedyny czas kiedy możemy beztrosko z nimi porozmawiać.

 • Aleksandra

  Aby Święta były udane nie można ślepo dążyć tylko do tego, żeby dom był doskonale przystrojony, żeby potrawy były idealnie doprawione, w ten magiczny, wyjątkowy czas jest właśnie moment by się na chwilę zatrzymać, dostrzec szczegóły wokół siebie i docenić to co się ma, najważniejsze by w ten czas pojednać się z rodziną i spędzić z nią możliwie jak najwięcej czasu, by Święta były udane trzeba po prostu przyjąć przybywającego Jezusa do swego serca i starać się tą radość z serca rozprzestrzeniać wkoło siebie.

 • marlowe

  Aby święta były udane wezmę pod rękę siostrę i mamę, do kuchni razem dziarsko wejdziemy i pyszne smakołyki przygotujemy, a na panów za to zwalimy dywanów trzepanie i inne sprzątanie- po to by święta pachniały piernikami oraz innymi słodkościami, a także czystością, ale przede wszystkim miłością!

 • Magdalena

  Aby Święta były udane należy wczuć się w klimat świąt. A to jest bardzo proste dzięki reklamom świątecznym, odcinków specjalnych w klimacie świąt i wielu utworów świątecznych. Następnie należy pomagać, pomagając innym sami stajemy się lepsi i szczęśliwi, a o szczęście w czasie Świąt chodzi. Należy pamiętać również o rodzinie, naprawić relacje, jeśli przez głupią kłótnie się popsuły. Nie warto mieć złych stosunków z rodziną. W końcu na nich powinniśmy liczyć.
  I najważniejsze. By Święta były udane – trzeba się z nich cieszyć, trzeba się przygotowywać poprzez zakupy, robienie smakołyków i prezenty, które możemy sami zrobić lub kupić.
  Pamiętajmy o radości w czasie Świąt. Radosne Święta to udane Święta. 🙂

 • MiewamWizje

  Aby Święta były udane… wcale nie potrzeba choinki, prezentów, wypełnionej po brzegi lodówki. Wystarczy opłatek i bliska sercu osoba. Kiedyś w Wigilię byłam na krańcu świata. Choćbym chciała nie mogłam tam zdobyć niczego, co by przypominało nasze tradycyjne potrawy. To było niemiłe uczucie. Ogarnął mnie smutek, targała mną tęsknota za suto zastawionym stołem… Za uszkami babci, makowcem mamy, rozpakowywaniem upominków, żartami wujka… Gwiazdy wszędzie są takie same, a więc i tam pojawiła się pierwsza. Podzieliliśmy się z ukochanym opłatkiem, który wzięłam ze sobą, zapaliliśmy świeczkę, zjedliśmy czekoladę z orzechami, bo najbardziej kojarzyła nam się z Bożym Narodzeniem i… śpiewaliśmy kolędy, wymyślając słowa, bo nie pamiętaliśmy żadnej w całości. To były najskromniejsze, ale jednocześnie najpiękniejsze święta. Wystarczy odpowiedni nastrój. Tyle trzeba, aby święta były udane.

 • Wioleta Szczepańska

  Aby Święta były udane…musimy zwolnić szalone tempo,na chwilę się zatrzymać… Święta to magiczny i wyjątkowy czas…W te dni już nie powinno być wrzawy, chaosu i stresu. Dla mnie Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Nie tylko ze względu na prezenty czy obficie zastawiony stół. To czas kiedy możemy usiąść i porozmawiać z bliską osobą, której tak mało czasu poświęcaliśmy przez wszystkie inne dni. To czas kiedy jest szansa i okazja wyciągnąć dłoń, do kogoś z kim nie rozmawialiśmy. To czas kiedy możemy pomóc ludziom, którzy czują się samotni, opuszczeni i zapomniani. Po to jest to puste miejsce. To czas w którym szybciej biją serca. To czas życzliwości, serdeczności i spokoju. Uwielbiam świąteczny czas, ponieważ przynajmniej raz w roku, można usiąść, posłuchać kolęd, popatrzeć na mieniącą się od bombek i światełek choinkę, zastanowić się nad sobą i swoim życiem. Jest to taki czas, że słowa są zbędne. Myślę, że to jest recepta na udane Święta.

  Życzę Spokojnych i szczęśliwych Świąt, jedynych takich w roku…

  Wioleta Szczepańska
  wioleta.22@wp.pl

 • Edith

  Zapach pieczonego karpia 😉 zapach pieczonych ciast i ciastek 😉 Zapach innych potraw wigilijnych, domowa przedświąteczna krzątanina , zdrowie domowników i nie za dużo przytłaczających bibelotów;) Skromność i miła atmosfera są dla mnie gwarancją udanych Świąt Bożego Narodzenia(sun)

 • martalobos

  Aby Święta były udane… Nie może zabraknąć potraw, które przygotowuje mój dziadek, nie może zabraknąć choinki, którą ubiera mój brat, nie może zabraknąć karpia, który złowi mój tato i nie może zabraknąć stroika, który zrobi moja mama 🙂

 • Ivona

  Aby święta były udane trzeba poczuć magię unoszącą się w powietrzu, rozbrzmiewającą w muzyce i pozdrowieniu „wesołych świąt”, tkwiącą w milionach światełek i przenikającą do naszych zmysłów poprzez smaki i zapachy.

 • zgreda

  Aby święta były udane,
  oczywiście musi być wszystko ugotowane.
  Ale to nie jest najważniejsze,
  szczęście, radość, miłość i problemy mniejsze.
  Kochajmy się wszyscy w te wyjątkowe chwile
  bo to czas kiedy wszyscy widziani są mile.
  Ta atmosfera musi być wyjątkowa,
  są z nami dziadki i wujki i nieznajoma głowa.

  Pomagajmy innym, biednym, bezdomnym.
  Szczęśliwi będą nie tylko oni, ale także i my
  bo poprzez to wiemy że ktoś jeszcze nas potrzebuje.

 • Aneta K.

  Aby święta były udane wszystkie dzieci (nie tylko te małe) muszą być kochane, często przytulane i cały czas roześmiane! 🙂

 • Paula S.

  Aby Święta udane… najpierw musi zapanować pokój. Wszystkie rodzinne waśnie muszą odejść w niepamięć, a podczas łamania się opłatkiem na twarzach członków rodziny powinien pojawiać się szeroki uśmiech. Aby Święta były udane… nie potrzeba pięknie wysprzątanego domu, cudownie pachnących potraw na stole, bogatych prezentów, czy strojnych ubrań, przecież nie w tym rzecz. Udane Święta to takie spędzone z rodziną, na wspomnieniach z radością i wzajemnym ciepłem!

 • Magducha

  Aby święta były udane trzeba okazać radość. Wykrzesać jej pokłady spod codziennych trosk i problemów. Do tego znaleźć czas dla najbliższych, ale też ciepło pozdrawiać dalszych znajomych i nieznajomych. Wszystkie prezenty, potrawy to tylko dodatki. Najważniejsze aby zmienić siebie, zacząć żyć lepiej – nie w sensie materialnym ale duchowym. Być życzliwym, wrażliwym, pełnym zaufania i otwartości na ludzi. Wesołych Świąt wszystkim!

 • Sylwia

  Aby święta były udane, trzeba mieć grono zgrane, brzuszki głodne i bardzo chłonne, uśmiechy na twarzach i świąteczne obrusy na ołtarzach.
  Choinkę przystrojoną i wspaniałą kolację zrobioną, do tego moc prezentów przygotowane i tak Święta będą udane! Tego życzyć chcę Wam i uśmiechy w prezencie dam, do tego moc wspaniałości i garść pomyślności, deko dobroci i gram miłości. A do tego dodam jeszcze trochę śniegu i śnieżynek w biegu. Dwa czekoladowe serca ogromne i serniki moje skromne! Wesołych i smacznych Świąt!!!

 • pietrzakowazupa

  Aby święta były udane, należy zgromadzić całą rodzinę przy jednym stole i dać porwać się „świątecznej magii”! To jest mój przepis na udane święta 🙂

 • Aneta Gawrońska

  Aby Święta były udane, miłości potrzeba,
  ludzi dobrych dookoła no i gwiazdki z nieba!

  Takiej pierwszej, wyczekanej, co w Wigilię spada,
  która nigdy się nie spóźnia, wtedy jestem rada!

  Wtedy Święta są radosne, a dzieci szczęśliwe,
  widzą wtedy co się dzieje-to cuda prawdziwe!

  Uśmiech bliskich, ciepłe słowo i trochę humoru,
  nikt nie lubi, zwłaszcza w Święta, jego niedoboru!

  Blask choinki co otula swą magią i czarem,
  nic już więcej mi nie trzeba, gdy jesteśmy razem!

 • Patrycja K.

  Aby święta był udane , przede wszystkim potrzebna jest świąteczna atmosfera. Niestety przez coraz wcześniejsze promowanie świąt w sklepach , telewizji itp Świata tracą swój magiczny czar … Na te Święta czekamy , przecież cały rok, a tu jedna reklama puszczana przez 2 miesiące w telewizji potrafi je skutecznie obrzydzić … A by święta były udane najważniejsza jest też zgoda i miłość w rodzinie. Kiedy wszyscy bez wyjątku od samego rana uczestniczą w przygotowaniu wigilijnych potraw , ubierają choinkę, stroją mieszkania , kiedy łamiemy się opłatkiem , składamy sobie najszczersze życzenia , płynące prosto z serca. Aby Święta można zaliczyć do udanych należy też , a chyba przede wszystkim pomyśleć o osobach, które nigdy nie miały i nie maja takich Świąt jak my , którzy nie maja komu złożyć życzeń. Osobom, które często są pokrzywdzone przez los, bo ktoś stracił swoich bliskich i nie czuje juz magi świąt, bo matka z córką nie umieją sie porozumieć, bo dla syna ważniejsza była kariera niż wspólne Święta z rodzicami, bo jej największa miłość odeszła z inna, bo ktoś inny mieszka na śmietniku…do takich osób trzeba wyciągnąć pomocną dłoń , pozostawić przy naszym stole jedno puste miejsce… Może ono właśnie sprawi ,aby święta były udane chociażby dla jednej z takich osób….
  WESOŁYCH ŚWIĄT 🙂

 • Ewelina

  Aby swieta byly udane przede wszystkim musza zostac spedzone w gronie rodzinnym. Ten wyjatkowy czas powinnismy spedzic milo i radosnie. Choc na chwile trzeba zapomniec o codziennych troskach, zmartwieniach i problemach. Nalezy pogodzic sie ze wszystkimi, wyjasnic wszelkie nieporozumienia. W ten czas zasiasc przy stole i wspolnie cieszyc sie ta magiczna chwila,

 • Justyna

  Aby święta były udane, gospodyni na głowie nawet stanie…
  Udane święta to nie 12 tradycyjnych potraw, które tradycją są w teorii, dla mnie nieznaną. U mnie w rodzinnym domu to tylko 4 spośród wymienianych wszędzie potraw i dodatkowo zupa pieczarkowa.
  Udane święta to nie pięknie ubrana choinka, bo więcej radości sprawia jej ubieranie z najmłodszymi członkami rodziny, co wcale nie oznacza, że wpisuje się ona w ogólne pojęcie kanonu piękna. To raczej zamęt i awangarda, która jest owocem świetnej zabawy z dzieciakami.
  Aby święta były udane, rodzina musi być razem. To jest kwintesencją tego magicznego czasu. Nic innego nam nie da tyle radości, co gwar, śmiech, rozmowy z najbliższymi.

 • ANDZIA

  ABY SWIĘTA BYŁY UDANE NALEŻY ZAPROSIĆ NA NIE SWOJĄ KOCHANĄ RODZINE, WSPÓLNIE ZŁOŻYĆ SOBIE ŻYCZENIA I MILE SPĘDZIC Z NIMI CZAS

 • Marcelina Halicka

  Aby święta były udane
  – nie może zabraknąć rodziny, która cię kocha
  – musi być na stole przynajmniej 12 potraw
  -powinny być prezenty pod choinką a idealnym prezentem powinna być właśnie ta paczka z tymi wspaniałymi nagrodami !!!!
  – oczywiście musi być opłatek
  -powinniśmy się udać na pasterkę
  – musi być choinka
  – i wszystko inne co dobre
  P.S. nie mam pomysłu na prezent a ten jest wręcz idealny <3

 • uszolka

  Aby Święta były udane… muszą być spędzone w zgodzie i radości. Każdy powinien być życzliwy dla siebie, a wtedy z uśmiechem na ustach i w sercu spędzi najmilszy czas w roku. Zamiast popędzać się nawzajem i złościć – pomagać sobie i znaleźć dobre rozwiązanie w trudnych sytuacjach. Nie musisz lepić uszek samodzielnie, jeśli masz tysiąc rzeczy do zrobienia. Niech nie zgubi cię natłok pracy.
  Drugą najważniejszą rzeczą jest, aby znaleźć parę chwil dla relaksu z kubkiem dobrej kawy przy światełkach choinki, na której wiszą udekorowane domowe ciasteczka korzenne, niosące pyszny aromat i zapach Świąt…

 • Jolanta Adamczyk

  Aby święta były udane należy stosować się do określonego przepisu, który poniżej przedstawię 🙂
  Składniki:
  – miskę miłości,
  – garść przyjaciół i rodziny,
  – łyżkę dobrego humoru,
  – szczyptę zabawy,
  – łyżeczkę sypkiej życzliwość.
  Wykonanie:
  Miłość, przyjaciół i rodzinę oraz łyżkę dobrego humoru wsypać do dużego garnka i zamaszyście wymieszać. Rozłożyć na talerzyki ( w zależności od członków rodziny) i posypać zabawą i życzliwością. Podawać z uśmiechem na twarzy.
  Wesołych świąt! 🙂

 • Jan

  ..musimy uświadomić sobie wartość duchową tych dni i umieć oddzielić to, co ważne, od rzeczy mało istotnych i po prostu cieszyć się świętami, bo Boże Narodzenie to nie konkurs na wzorową panią domu, na najlepsze wypieki czy wybory Miss Choinki.

 • Monika

  Aby święta były udane… należy do swojego serca zaprosić nowo narodzonego Jezuska ponieważ urodziny bez solenizanta są beznadziejne
  🙂

 • Leelee

  Aby święta były udane zapros do stolu babcie tate i mame. Wezcie sie ostro do pieczenia i krojenia i mielenia. Wszystko pieknie udekorujcie i wychwalcie swe pichcenie bo Mikołaj je doceni. A w Wigilie wsrod milosci przywitajcie wszystkich gosci poczestujcie i swietujcie jak nalezy po Bozemu badzcie calym rokiem mili a nie tylko przy Bożym Narodzeniu.

 • Małgorzatka

  Aby Święta były udane każdy z nas musi w sobie odnaleźć tą iskierkę miłości, którą obdarzy drugą osobę. Udane Święta to takie, gdy widzisz jak osoba, której pomogłeś promienieje szczęściem i to szczęście rozprzestrzenia się dalej i dalej :))

 • Iwona

  Aby święta były udane pamiętajmy o tym, że nie liczy się idealny stół, elegancka choinka, potrawy niczym z najlepszej restauracji, drogie prezenty kupione za pożyczkę z chwilówki i aksamitna sukienka z wysokimi szpilkami, liczy się fakt, że w tym czasie jesteśmy wszyscy razem, nawet jeśli nie wszystko jest idealne.

 • Monika Wiśniewska

  Aby świeta były udane miej przy sobie najbliższych. Nie ważny suto zastawiony stół, prezenty i odświętne stroje… Obecność najważniejszych, najdroższych sercu ludzi powoduje, że święta mają swój sens.

 • Magdalena

  Aby Święta były udane…
  Wyjątkowe składniki muszą zostać wymieszane:
  – Choinka całą rodziną ozdobiona,
  – Każda bombka ręcznie robiona,
  – Stół zastawiony babcinymi specjałami,
  – Rybą, kapustą, grzybami i pierogami,
  – Szczypta życzeń i łamania się opłatkiem,
  – Dużo radości i więcej przyjemności,
  – Paczki prezentów pod choinkę schowane,
  – Wszystkie odręcznie przez Mikołaja podpisane,
  – Wspólne dzielenie się i zajadanie,
  – Następnie kolęd rodzinne śpiewanie,
  Tak w atmosferze wyjątkowości, niech nawet nieproszony gość się rozgości!

 • Helargonia

  Aby święta były udane…muszą być spędzone w gronie rodzinnym i otoczone zapachami skórki od pomarańczy, przyprawy do piernika, cynamonem, goździkami a także świeżym igliwiem choinki.

 • MYSZKA11091984

  Aby Święta były udane… ubierz odświętną piżamę, zamknij oczka na chwilkę i pomyśl o rodzinie. Bo Święta w gronie Ukochanych to czas nie zapomniany, pełny miłości i radości, nie kończącej się gościnności. A udany czas Świąteczny to przy boku Misia mego, jedynego Ukochanego, Pawełkiem zwanego co od 3 lat me życie rozbarwia i szczęście do domu przygarnia. RODZINKA TO CZAS WSPANIAŁY RECEPTA NA SZCZĘŚCIE I UDANE ŚWIĘTA PRZEZ ROK CAŁY 🙂

 • dorota54

  Aby święta były udane nie wyobrażam ich sobie idealnie. Lepiej przyjmuję założenie, że będę się bardzo starać, żeby wszystko wypadło jak najlepiej, ale liczę się z tym, że coś się może nie udać. Staram się włączyć w świąteczne przygotowania jak najwięcej osób. Tym samym już przy wigilijnym stole wszyscy będą uważać spotkanie za wspólne dzieło i bardziej dbać o to, by towarzysząca im atmosfera była miła. Dlatego Boże Narodzenie trzeba spędzić z rodziną. To dzięki nim odczuwa się spokój i wyjątkową atmosferę. Małe rytuały i tradycja jak np. ubieranie choinki, lepienie pierogów wg przepisu babci, Pasterka, jak nic innego, naprawiają rodzinne więzy,odbudowują intymność i bliskość, czyli wszystko to, co najczęściej gubimy w codziennym pośpiechu przez cały rok. Jest dużo, gwarno, wesoło. Pod choinką piętrzą się stosy prezentów, choć wiadomo, że w tym dniu nie one są najważniejsze. Trochę więcej wyrozumiałości to najlepszy prezent, jaki można sobie ofiarować z okazji tych świąt.

 • Saszka K

  Aby święta były udane, potrawy powinny być z sercem przygotowane,
  szczypta humoru na zawadzi, a atmosferę dobro oswobodzi.
  Bez żadnych napięć i spiny bezsensownej, świąteczne spotkanie wychodzi dużo efektowniej.
  Najważniejsi są ludzie, emocje i uczucia, bez nich nie ma świątecznego odczucia 🙂

 • et1978

  Aby Święta były udane… należy zrobić wszystko, aby zachować magię świąt i wiarę w Świętego Mikołaja 🙂

  Od kilku lat jestem dumną mamą i choć nie mówię tego oficjalnie to odbiło mi na punkcie syna. Najpiękniejszym wspomniniem było dla mnie ratowanie jego wiary w Świętego Mikołaja.

  Wiara w Świętego Mikołaja została mi odebrana, kiedy miałam 6 lat. Podczas wigilii 1984 roku rodzice postanowili uatrakcyjnić mi święta wizytą Świętego Mikołaja. Do tego czasu prezenty każdego roku leżały pod choinką wrzucone przez komin, bo Mikołaj musiał przecież zdążyć do każdego dziecka na świecie i do eskimoska i do murzynka…

  Podczas tamtej wigilii za Świętego Mikołaja został przebrany mój starszy brat, który raczej udawał go nieudolnie i od razu wyczułam, co się święci. Nie wiem, czemu ale pamiętam, że chwyciłam go za brodę i mistyfikacja wyszła na jaw. I od tego momentu prezenty pod choinką przestały być już magiczne i zaczarowane. Co prawda mama straszyła mnie, że, kiedy w przyszłym roku przyjdzie prawdziwy Mikołaj i pociągnę go za brodę to na pewno da mi rózgę…No cóż nigdy później już się nie zjawił…

  To wspomnienie z mojego dzieciństwa tkwi we mnie do dziś, dlatego postanowiłam, że moje dziecko będzie żyło w świecie magii świąt najdłużej jak mi się to uda. To są najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa w dorosłym życiu: zapach choinki, makowca, wspólne lepienie bałwana, wspólne czekanie na pierwszą gwiazdkę, świąteczny kulig i wizyta Mikołaja.

  Dlatego kiedy mój synek po przyjściu z przedszkola oświadczył, że Mikołaj to ściema a Maciek już wie, co dostanie pod choinkę, bo wszystkie prezenty znalazł w spiżarni, poczułam, że nogi mi się ugięły. Postanowiłam, że zrobię wszystko by uratować wiarę mojego dziecka, by nie odebrać mu czaru i niesamowitości wigilijnej nocy. Powiedziałam mu, że to niemożliwe i Maciek na pewno nie ma racji a jak bardzo będzie wierzył to sam się o tym przekona.

  Kiedy powiedziałam mężowi o moich rozterkach uznał, że mam coś nie tak z głową, bo u niego w domu rodzinnym sytuacja z Mikołajem wyglądała podobnie i nikt nie robił z tego powodu afery. A ja tak… Powiedziałam mężowi, że nie odbiorę mojemu dziecku najwspanialszych wspomnień z dzieciństwa i doprowadzę do tego, że nawet już, jako dorosły człowiek nie będzie mógł doczekać się wigilii. I stało się…

  Działania zaczęłam od Mikołajek, kiedy to do mojego dziecka zadzwonił mój telefon. (zamówiony na jednej ze stron internetowych – telefon do Mikołaja). Mikołaj przedstawił się, że dzwoni z dalekiej Finlandii, że do świąt zostało trochę czasu, ale chciałby wiedzieć, o jakim prezencie synek marzy, a potem rozmowa potoczyła się na tory czy jest grzeczny, czy nie rozrabia w przedszkolu i czy poznaj już literki, których synek szczerze nienawidzi. Mój malec był w szoku, oczy mu błyszczały a na policzkach wystąpiły wypieki. Po zakończonej rozmowie zalał mnie potok słów, wszystko chciał mi opowiedzieć na raz. Ale przynęta chwyciła.

  Nadszedł wigilijny wieczór, biały obrus na stole, opłatek leżący na sianku, nasza rodzina i dziadkowie w komplecie. Wigilia jak wigilia może i polska, ale u nas niestety bez śniegu i wręcz ciepła. Mateuszek został skierowany do obserwowania pierwszej gwiazdki przez okno, a tata musiał wyjść na dwór i zerknąć czy się czasem nie pojawiła z drugiej strony domu. I nagle przed oknem, przed którym siedział Mateusz zaczął prószyć śnieg. Bielutki, delikatny i co prawda sztuczny, ale efekt był piorunujący, naprawdę wyglądało to magicznie. Pewnie też magicznie musiał wyglądać mąż na dachu ze sprayami sztucznego śniegu. I nagle błysnęła gwiazdka… Jej blask przebił się przez płatki śniegu i zasiedliśmy do wigilii. Małemu, jak co roku oczywiście się dłużyło cóż wigilia powinna rozpoczynać się od prezentów. Nagle tata przypomniał sobie, że musi pójść otworzyć Mikołajowi furtkę, żeby na pewno się nie pomylił i trafił do Matuszka. I tak za oknem usłyszeliśmy rubaszny śmiech Mikołaja, odgłos dzwoneczków i reniferów. Mateusz pognał jak szalony do okna. Tata znowu siedział na dachu a pod oknem stały radiomagnetofon na baterie, który wydawał Mikołajowe dźwięki. Faktycznie nasi sąsiedzi pomyślą, że nam odbiło…. Mateusz zaczął krzyczeć: Mama Mikołaj słyszysz!!!!! No cóż synku już jest w okolicy na pewno lada moment sanie zajadą do nas. Mateusz zapytał mamo, ale tego śniegu tak mało, czy sanie się nie popsują? Nie synku, bo są zaczarowane a Mikołaj jeździ nimi po niebie między
  gwiazdami. Mały prawie szalał z niecierpliwości, policzki były rumiane, a oczy błyszczały jak podczas największej przygody życia. I nagle magnetofon zaczął grać głośniej. Mały wyjrzał przez okno i ujrzał wspaniałe sanie, na których siedział Mikołaj z workiem prezentów. Na szczęście sanie postawione były w ten sposób, że mały nie mógł dojrzeć, że renifery to tylko konie. Nie ukrywam, że kosztowało nas to wiele zachodu i przygotowań, ale i pieniędzy i że dziadkowie pukali się w głowę, że nam odbija na punkcie dziecka i że nadmiernie go rozpuszczamy i będziemy mieli w niedalekiej przyszłości tego efekty. Ale uznałam, że nie warto im tłumaczyć, czemu tak postąpiliśmy i tak nie zrozumieją.

  Rozległo się pukanie do drzwi. Mały popędził, co sił w nogach a w drzwiach stał Mikołaj: Ho, ho, witam czy tu mieszka Mateusz? Ho, ho dobrze, że twój tata po mnie wyszedł, bo dziś jestem tak zabiegany a muszę dotrzeć do wszystkich dzieci!!!! Wizyta przebiegała tradycyjnie mały wyrecytował wierszyk, powiedział, czemu nienawidzi uczyć się literek, wszyscy otrzymaliśmy prezenty i było po prostu bajecznie. Kiedy Mikołaj odprowadzany był do drzwi nagle w salonie rozległ się huk i rżenie reniferów… (oczywiście kolejna inscenizacja dźwiękowa). Mały nie wiedział, co zrobić ciekawość zżerała go, co się wydarzyło, ale każde sekundy z Mikołajem były bezcenne. Mikołaj wziął Mateusza za rękę i wrócił do pokoju. Przy kominku leżał kolejny zapakowany prezent. Ho, ho zakrzyczał Mikołaj: Gdzie ja mam głowę to jeszcze prezent dla ciebie Mateuszku zostawiłem w saniach – renifer wrzucił go przez komin!!!!! Mały zerknął z niedowierzaniem przecież w kominku się palił ogień. Mały spryciarz nie łatwo go wrobić. Ale w kominku się pali odrzekł. Ho, ho Mateuszku czarodziejskie prezenty nigdy się nie palą….. No cóż skoro powiedział to najprawdziwszy Mikołaj to na pewno tak jest. I tata znowu leciał na dach, Mateusz do okna a Mikołaj odjeżdżał w dźwiękach dobiegających z radiomagnetofonu za oknem. To był wieczór pełen wrażeń, wieczór naprawdę zaczarowany i magiczny. Mały do późna nie chciał iść spać i opowiadał o Mikołaju, saniach i reniferach. A rankiem następnego dnia w skarpetach wiszących przy kominku czekały na niego słodycze i karteczka. Mateusz dostrzegł ją do razu, ale przeczytać nie umiał.

  Drogi Mateuszu, wczorajszy wieczór z Tobą był wspaniały. Bądź grzeczny przez cały rok a na pewno znowu się spotkamy. Te słodycze umilą Ci czas czekania na mnie. A przyjadę do Ciebie na pewno, bo zawsze docieram do dzieci, które we mnie wierzą całym serce. Święty Mikołaj.

  Mały znowu oniemiał i tak wizyta u dziadków zdominowana była opowieściami o liście Świętego Mikołaja.

  Jak będzie w tym roku nie wiem… Czy mały da znowu się nabrać myślę, że tak… Jestem z siebie dumna, że uratowałam wiarę mojego synka w Mikołaja, że w ubiegłym roku zapewniłam mu tyle niesamowitych przeżyć, które z czasem przerodzą się w cudowne wspomnienia rodzinnego domu. Jestem dumna z mojego męża, że pomógł mi w tym szaleństwie, bo to on najwięcej nachodził się po dachu. Jestem szczęśliwa, że dla Matusza ta wigilia była zaczarowana: zaczarowany śnieg, zaczarowany renifer, zaczarowane sanie, zaczarowany Mikołaj. Naprawdę było warto, choć na klika chwil zaczarować nasze życie.

 • Daria

  Aby Święta były udane to spędzenie ich z rodziną bliską przy świątecznym stole dzielenie się opłatkiem,śpiewaniem razem kolęd przy choince 🙂

 • Iza

  Aby święta były udane najważniejsze są wspólne chwile z rodziną , ale także żeby nam karpik z wanny nie zwiał , aby keks służy do jedzenia a nie podpierania samochodu , żeby swoimi dekoracjami świetlnymi nie wybić korków.. jeśli już zdarzy trudno ale najważniejsze żeby być z bliskimi i ewentualni łyknąć czegoś mocniejszego

 • Jadźka

  Aby święta był udane potrzebne są:
  podarki pakowane z miłością,
  skarpety wypełnione czułością,
  ciasta z sercem upieczone,
  dzieciaczki rozanielone,
  opłatki wyczekujące na życzenia,
  życzenia nasycone mocą ich spełnienia,
  ciepło i mnóstwo dobroci
  oraz kilogramy łakoci! 🙂

 • E.

  Aby święta były udane… nie myślmy o problemach. Nie myślmy o tym co złego się wydarzyło, o żalu, kłótniach, przykrościach. Usiądźmy razem do wigilijnego stołu…wybaczmy sobie i swoim bliskim. Świętujmy razem. Cieszmy się, bawmy się, rozkoszujmy się swoją obecnością. Po prostu sprawmy, by te święta były magiczne. Razem.